Detská záchranná vesta

záchranná vesta pre dieťa, Hiko Baby, v obchode Vodaci.sk
Hiko Baby (na obrázku) je overená a obľúbená detská záchranná vesta. Pre viac informácií kliknite na obrázok.

Deti nás zvyčajne s veľkou radosťou sprevádzajú na všetkých vodáckych výpravách. Ak sa chceme postarať o ich bezpečie, je vhodné im zaobstarať aj bezpečnú plávaciu vestu, ideálne so záchranným golierom.

Konštrukciou a funkčnosťou sú detské záchranné vesty veľmi podobné vestám pre dospelých, no niektoré modely môžu mať navyše špecifické prvky na zvýšenie bezpečnosti, ako napríklad výrazne zväčšený límec na fixovanie hlavy alebo výrazne veľké záchytné madlo pre lepšie uchopenie dieťaťa pri jeho záchrane. Reflexné prvky a prvky ako signálna píšťalka sú bežnou výbavou kvalitných viest.

Aj napriek tomu, že popruhy a uchytenie sú konštruované tak, aby sa z vesty dieťa nechtiac nevyvlieklo, je mimoriadne dôležité, aby bola detská záchranná vesta správnej veľkosti, riadne nasadená a správne zafixovaná na detskom tele. Iba tak môže bezpečne a spoľahlivo plniť svoju funkciu.


Plávacie vesty pre deti a mladých. Obchod v Bratislave, Vodaci.skZ našej ponuky vám odporúčame:

Hiko Baby
Detská záchranná plávacia vesta. Výrazná oranžová a reflexné prvky, pevné uchytenie na tele, výrazný golier,  bezpečnostný pás a píšťalka. Bezpečná vesta na splav, jachtu či letné dobrodružstvá na vode.