Záchranná vesta

Záchranná vesta je konštruovaná tak, aby aj v prípade núdze zabezpečila stabilnú a bezpečnú polohu na chrbte. Jej dôležitou súčasťou je golier, ktorý udržuje hlavu podloženú tak, aby ani pri strate vedomia nehrozilo utopenie.

vesta pre záchranára Hiko Safery Pro
Hiko Safety Pro, špičková záchranná vesta s certifikátom ISO 12402-4. Pre bližšie informácie kliknite na obrázok.

Vesty pre záchranárov musia byť vyrobené z veľmi kvalitných materiálov. Vonkajšiu vrstvu tvorí tkanina, zvyčajne nylon, ktorý je odolný voči oderu a nenasiakne vodu. Výplň vesty tvorí pena, ktorá udržuje telo na hladine. Aby mohla byť použitá i v krajných situáciách, je odolná voči chemikáliám, ropným produktom a vlhkosti. Pre lepšiu viditeľnosť je vesta farebná, osadená výraznými reflexnými prvkami. Niektoré sú vybavené signálnou píšťalkou, prípadne inými prvkami, uľahčujúcimi záchranu a prežitie vo vode.

Vesta určená na záchranu, môžu byť taktiež v nafukovacom prevedení. Niektoré vesty, napríklad pre yachting, môžu mať samo nafukovací mechanizmus, ktorý v prípade potreby vestu automaticky nafúkne. Tieto vesty zaberajú pri skladovaní menej priestoru ako vesty plnené penou. Ich nevýhodou je že nie sú k dispozícii okamžite. V prípade ich použitia počítajte s časom potrebným na ich nafúknutie a uvedenie do funkčného stavu.

Ďaším typom je záchranná vesta pre deti. Skonštruovaná je tak, aby dieťaťu, po páde do vody pomohla pretočiť sa na chrbát a široký golier udržal hlavu nad hladinou.

V ideálnom prípade, záchrannú vestu nebudete nikdy potrebovať a tá zostane iba užitočným doplnkom vašej výbavy. No ak ju náhodou vyberiete, môžete sa na ňu na 100% spoľahnúť.

Najväčší vodácky obchod Vodáci.sk odporúča:

Vesta Hiko Safety Pro
Plávacie vesty pre záchranárovZáchranná vesta vhodná pre profesionálnych záchranárov, požiarnikov či do extrémnych situácií na vode. Vyrobená v súlade s európskou normou ISO 12402-4.

Potrebujete plávacie záchranné vesty do klubu, požičovne, záchranného systému … ? Neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme s výberom, poradíme a pripravíme individuálnu cenovú ponuku.